Wahania nastroju i niepokój związany z przyszłością

Od jakiegoś czasu mam wahania nastroju raz jest wszystko bardzo dobrze a raz totalny dół od miesiąca nie mogę spać a jeżeli śpię to non stop się budzę a rano chce mi się spać ale nie mogę zasnąć i nie mam siły wstać z łózka. Czuje kłucie seraca i niepokój strach o przyszłość. Co robić?

Trudno powiedzieć, jaka jest przyczyna objawów, o których Pani pisze. Żeby móc zdiagnozować przyczynę, potrzebna jest bardziej szczegółowa rozmowa o tym, co się z Panią dzieje, ale także o Pani obecnej sytuacji. Taki wywiad przeprowadza psycholog/ psychoterapeuta bądź lekarz psychiatra. Dlatego zachęcam do udania się na wizytę (konsultację) do.tych specjalistów. Dopiero po diagnozie możliwe będzie określenie, jaka pomoc w Pani przypadku jest najbardziej wskazana.

Dzień dobry,

Najlepiej jak skorzysta Pani z konsultacji u psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy po zbadaniu, określą dalsze postępowanie.
Pomoc może Pani uzyskać np.: w PZP, Poradni Leczenia Nerwic (w ramach NFZ) lub prywatnie.