Wahania nastroju i samopoczucia podczas stosowania Setaloft

witam. Biore od około 5-6 tygodni lek ssri setaloft po 50 mg dziennie.Po kilku pierwszych dniach kiepskich potem nastapiła poprawai i tak prze miesiąć czułem się ok. super spałem, super apetyt. . i nagle od 3 dni ( po zmanie czasu) mam pogorszenie i znowu to dziewwne uczucie lęku, smutku wróciło. czy taki krysys jest możłiwy? a moze za krótko jeszcze trwa kuracja? Miałem w ciągu tego miesiąca może ze dwa dni ze się czułem troszkę gorzej , ale tearaz to juz 3 dzień...

Witam serdecznie,
Setaloft to lek antydepresyjny. Psychiatrzy przepisują go w przypadkach
silnej depresji, zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych lęku napadowego z agorafobią lub bez niej · zespołu stresu pourazowego zespołu lęku społecznego. Z Pana pytania nie wynika z jakiego powodu ten lek przepisano.
Jeżeli o mnie chodzi to należę do przeciwników leczenia farmakologicznego powyższych
zaburzeń psychicznych. W Pana systuacji radziłbym zwrócić się do miejsowego psychoterapeuty. Pozdrawiam serdecznie

W sytuacji wątpliwości dotyczących stosowania leków należy zawsze zwrócić się do lekarza, który prowadzi Pana leczenie. Jest to także bardzo ważną informacją dla specjalisty w jaki sposób oddziałuje na Pana zastosowana farmakoterapia i czy jest potrzeba zmodyfikowania zaleceń dotyczących zażywania leków.
Proszę skontaktować się ze swoim lekarzem.
Zachęcam Pana również do skorzystania z psychoterapii. Może Pan korzystać z pomocy w ramach nfz (np. w Poradniach Zdrowia Psychicznego) lub w prywatnym gabinecie.