Wahania nastroju i spadek nastroju

Kobieta, 27 lat. Witam, mój problem polega na tym, że podczas dnia cały czas mam wahania nastroju, przez chwilę napełnia mnie nieopisana radość odnośnie mojego życia, po kilku minutach dopada mnie okropnie smutne myślenie, że już mnie nic nie czeka, że wszystko dookoła nie ma sensu i tak w kółko. Trwa to już bardzo długo. Często czuję, że jestem nic niewarta, że lepiej gdyby mnie nie było, po czym tego samego dnia mam poczucie tego, że jestem dużo lepsza od wszystkich ludzi. Proszę o pomoc/radę

Witam
Przedstawione przez Pana objawy mogą wskazywać
na chorobę afektywną dwubiegunową, (ChAD).
Choroba ta negatywnie wpływa na wszystkie
sfery życia - funkcjonowanie społeczne, rodzinne i zawodowe.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Bardzo ważne jest wczesne zdiagnozowanie i systematyczne
stosowanie właściwego leczenia specjalistycznego.
Najlepsze efekty daje leczenie farmakologiczne
połączone z psychoterapią.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Opisane objawy wskazywać mogą na chorobę afektywną dwubiegunową, która przede wszystkim wymaga rozpoczęcia psychoterapii - czasami również wspomagania farmakologicznego. Polecam poszukanie psychoterapeuty oraz psychologa na NFZ ( potrzebne skierowanie lekarza rodzinnego) lub prywatnie.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek