Wahania nastroju i wybuchy płaczu u 18-latki

Witam, od dłuższego czasu (prawie rok) mam wahania nastroju, załamuje przy każdej słabszej chwili, często mam wybuchy płaczu nawet w szkole. Nie potrafię nad tym zapanować. Miałam miesiąc przerwy myślałam, że przeszło, ale doły i codzienny płacz znów powróciły. Nie mam mocno zaufanej osoby która mogłaby mnie wesprzeć przez co też się łatwo załamuję. Pytanie co się ze mną dzieje?

Witam,
Wybuchy płaczu i wahania nastroju mogą mieć wiele przyczyn. Być może jest to efekt narastania napięcia. Jeśli brakuje zaufanej osoby wiele problemów o których nie można porozmawiać wydaje się poważniejszych i bardziej męczących. Warto zastanowić się nad relacjami w swoim otoczeniu, dlaczego takiej osoby nie ma, czy komuś można zaufać, może ktoś inny czuje podobnie.

Nie wiem co się z panią dzieje. Zapewne wybuchy płaczu to konsekwencja nieprzeżytych uczuć czy niewyrażonych emocji z przeszłości.

Dzień dobry!

Proszę zwrócić się do zaufanego dorosłego - kogoś z rodziny, nauczyciela czy pedagoga szkolnego. Może też Pani wybrać się do lekarza pierwszego kontaktu czy psychologa, np. w Poradni Zdrowia Psychicznego.
Bezpłatny anonimowy numer telefonu zaufania to 116 111 lub 116 123.

Pozdrawiam!