Wahania nastroju i zaburzenia zachowania u kolegi

Mam kolegę 32lata uważa i obraża się od grubych potrafi schodzić całe miasto po jedzeniu a je mało malutko jest wychudzony blady trzęsie się ma zimne ręce unika ludzi kontaktu wzrokowego nie dba o siebie i mieszkanie- mieszka sam,ma wahania nastrojów raz jest przesadnie wesoły raz smutny mówi o jakiejś siostrze która jest agresywna nie wiem może wypiera chorobę martwię się a nie wiem czy ktoś wie o tym z jego rodziny co mam robić??

Warto zachęcić go do spotkania z lekarzem psychiatra i psychologiem. Podobne zaburzenia mogą być objawami choroby lub zaburzeń psychicznych (anoreksji, depresji, schizofrenii i. in). Konieczna bedzie diagnostyka i podjęcie leczenia.

Dzień dobry, jedyne co może pani zrobić to powiedzieć znajomemu o swoich obawach i zachęcić do kontaktu z lekarzem psychiatrą lub psychologiem w celu postawienie diagnozy. Pozdrawiam.