Wahania nastroju, melancholia i poczucie bezsilności

Witam,Moje objawy to:wahania nastroju,często melancholia,smutek,poczucie bezsilności,brak energii,niepokój,ataki paniki,mam płytki oddech i bóle karku.Uczęszczam obecnie na terapię.Lekarz rozpoznał u mnie załamanie stresowe.Nastąpiła poprawa,ale nadal zdarza mi się mieć dni, kiedy odczuwam lęk,,miewam ataki paniki,trudno mi się zmotywować,pojawiają się problemy z koncentracją,niskie poczucie własnej wartości,staję się niezdarna.Co mogę zrobić,aby wspomóc tę terapię i szybciej poczuć różnicę?

Zachęcam do uczestniczenia w terapii. Efekty nie muszą nastąpić od razu. Skoro jest poprawa to oznacza, że jest Pani na dobrej drodze. Może Pani wspomóc terapię poprzez większą dbałość o siebie i przyjemności. Życzę cierpliwości, efekty przyjdą!

Z Pani wypowiedzi wnioskuję, że chodzi Pani do lekarza psychiatry. A czy korzysta Pani także z psychoterapii? Jest to podstawowa metoda leczenia zaburzeń lękowych i depresyjnych. Pozwala dotrzeć do emocjonalnych przyczyn zaburzeń i wprowadzić zmiany, które umożliwią/ułatwią funkcjonowanie.
Zachęcam do podjęcia konsultacji z psychologiem, psychoterapeutą.

Witam,

przede wszystkim proszę uzbroić się w cierpliwość, czasami potrzeba czasu by zauważyć efekty leczenia, dużą lub całkowitą poprawę. Nie napisała Pani jasno na czym polega terapia, czy jest to tylko pomoc psychiatry – farmakologia, czy także psychoterapia. Jeśli tylko to pierwsze, zachęcam Panią do kontaktu również z psychologiem – może to nie tylko wspomóc leczenie farmakologiczne, ale także wpłynie na lepsze długoterminowe efekty leczenia.

Pozdrawiam,
Elwira Chruściel