Wahania nastroju po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, przez pół roku brałam tabletki antykoncepcyjne, w lutym tego roku przestałam. Jednak od tego czasu mam straszne wahania nastroju. Jestem ciągle nerwowa, popadam ze skrajności w skrajność i wszystko odbija się na moim chłopaku. Czy ostawienie tabletek mogło to spowodować? Już minęło sporo czasu kiedy je odstawiłam i zastanawiam się czy to normalne? Dziękuje za odpowiedź

Witam,
Od strony psychologicznej można popracować nad poziomem zaufania w Waszym związku,gdyż taka jest treśc Twojego niepokoju.Naklada się ona niewątpliwie na "rozbudzenie"ponowne sfery hormonalnej,którą uśpiły tabletki.Teraz,gdy nie one Cię kontrolują,może być Ci trudno kontrolować samą siebe,ale właśnie dlatego wskazana jest praca nad związkiem oraz samokontrolą.Bardzo zachęcam do kontaktu z wybranym specjalstą/psycholog,psychoterapeuta lub życzliwy lekarz ,który zna Twoje problemy/.
Pozdrawam cieplo.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza