Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wahania nastroju przy chorobie afektywnej dwubiegunowej

Leczę się na ChAD,biorę Seroquel 400mg dziennie i Atarax 25mg na stany lękowe.Obecnie mój nastrój zmienia się w przeciągu kilku, kilkunastu godz.różnie, na przemian od stanu nirwany, przez napady śmiechu, lęku, płaczu aż po dół, na który pomaga tylko zatopienie robaka. Zastanawiam się dlaczego odstawiono mi lek na depresję, brałam 5 mg i dlaczego nie przepisano mi tak popularnego litu? Może lit bardziej by pomógł? Te wszystkie fazy są strasznie męczące, nigdy nie wiadomo jaki nastrój mnie opęta.
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu

Kiedy należy zgłosić się do psychiatry?

Depresja bardzo utrudnia funkcjonowanie osoby w środowisku zawodowym, społecznym i prywatnym. Trzeba wiedzieć, kiedy jest moment na zgłoszenie się do specjalisty. O tym opowiada lekarz Zofia Antosik.

Opisany przez Panią stan to, prawdopodobnie, stan mieszany. Nie należy w takich przypadkach stosować leków przeciwdepresyjnych. Natomiast rzeczywiście wskazane byłoby dołączenie leku stabilizującego nastrój. Istnieje kilka takich leków o wysokiej skuteczności i dobrej tolerancji. Dołączenie stabilizatora do dotychczasowego leczenia wydaje się być szansą na ustąpienie tych męczących wahań nastroju.

0

W leczeniu powinień być zastosowany stabilizator nastroju- np.lek z grupy antypadaczkowych lub lit,powiedz lekarzowi o objawach i zapytaj o metody leczenia, które planuje dla Ciebie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy