Wahania nastroju u 15-latki

Mam 15 lat. Ostatnio dzieję się ze mną coś złego. To trwa już dwa tygodnie. Gdy wstaję rano jest ok, nawet się śmieję, ale gdy jestem w domu, wystarczy byle drobiazg, żebym płakała.W dodatku nie mam się komu zwierzyć. Z rodzicami mam dobry kontakt, ale nie zrozumieją wszystkiego, a nie mam żadnej bliskiej przyjaciółki. Co chwilę albo płaczę, albo się śmieję. Chcę, żeby to już się skończyło, bo to nie jest normalne, żebym co noc płakała w poduszkę. To nie jest związane z dojrzewaniem lub pogodą.
15 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Piszesz, że od dwóch tygodni masz wahania nastroju - raz się śmiejesz, by za chwilę płakać z błahego powodu. Skoro jako przyczynę odrzuciłaś dojrzewanie czy wpływ zmiany pogody to zastanów się, czy wydarzyło się coś innego, co mogło mieć wpływ na Twoje samopoczucie. Może jesteś przemęczona lub przeżyłaś ostatnio dużo stresu? Może masz jakieś problemy, z którymi sobie nie jesteś w stanie poradzić? Warto, abyś na chwilę się zatrzymała i przeanalizowała tą całą sytuację.
Wspomniałaś również, że nie masz komu się zwierzyć. Możesz skorzystać z telefonu zaufania: nr 116 111 (telefon zaufania dla dzieci i młodzieży).
Pozdrawiam

Pytanie dlaczego kontakt z rodzicami określa Pani jako dobry, a jednak nie może się do nich zwrócić? To, co Pani pisze sugeruje tez, że to właśnie w domu nasilają się objawy, więc być może tam należałoby szukać odpowiedzi. Być może tez kłopoty nasila brak bliskiej przyjaciółki wśród rówieśników. Czy relacje z rówieśnikami są satysfakcjonujące?
Jak Pani postrzega siebie?
Sądzę, ze, tak jak Pani pisze, potrzebuje Pani z kimś porozmawiać. Jeśli zatem nie rodzice, to może pedagog lub psycholog szkolny? Albo ktoś inny z rodziny?

Witaj,
nie jest bez znaczenia,że w domu można sobie popłakać.To dobra wiadomość.Czy jednak ten płacz budzi jakąś odpowiedż-nie wiemy.Nie wiemy też,dlaczego ranne dobre samopoczucie kończy się płaczem po powrocie do domu.Co się dzieje w ciągu dnia,że płaczesz,gdy ten dzień się kończy?Czy to z tęsknoty,że już minął,czy z żalu,że minął nie tak,jak chciałaś?
Nie ma usprawiedliwienia tego typu,że w wieku 15 lat płacz jest bez powodu.Może uznaj,że wrażliwość jest większa na niektóre sytuacje,ale jakie one są i co oznaczają dla Ciebie-powinnaś porozmawiać z kimś bliskim.Może zechcesz napisać więcej?