Wahania nastroju u 26-letniej osoby

Witam, Mam 26 lat.Od bardzo dawna zmagam sie z moimi wahaniami nastroju.Nie potrafię się cieszyć z wielu rzeczy,boję się swojej przyszłości a można nawet powiedziec ze uważam ze jestem do niczego, ze nie poradzę sobie kiedyś..Nienawidze siebie ze względu na wygląd a jeszcze bardziej przez charakter. Często myślę ze śmierć jest najlepszym rozwiązaniem:( Zdarza sie ze co dzień płacze,Nie radze już sobie i nie wiem co robić:( A jedyne co słysze od bliskich to,to że bedzie dobrze..

Witam Panią,
wahania nastroju są bardzo trudnym stanem, nie dodającym chęci i energii do życia. Nie oznacza to jednak, że musi Pani męczyć się z nimi bez żadnej pomocy. Zachęcam do wizyty u specjalisty (psychiatra i/lub psychoterapeuta). Tym bardziej, że mówi Pani o myślach o śmierci, czyli ostatecznych rozwiązaniach.Potrzebna jest dokładna diagnoza, a w konsekwencji zapewne psychoterapia i farmakoterapia. Wsparcie i obecność bliskich są ważnie, ale samo pocieszanie w takiej sytuacji nie jest wystarczającym rozwiązaniem.

Dzień dobry, rozumiem, że pani stan utrzymuje się już od długiego czasu. Zachęcam panią do kontaktu z psychologiem który pomoże zdiagnozować problem i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.