Wahania nastroju u partnerki

Witam, Moja dziewczyna od roku ma straszne wahania nastroju. Czasem jest bardzo mila i kochana, a za chwile wybucha gniewem, zdarza sie wrecz, ze stosuje sile fizyczna (lapie za gardlo, potrzasa, chwyta). Jestem po roku znajomosci wrakiem zlowieka. Nie chce jednak jej zostawiac. Boje sie, ze nie poradzi sobie z tym i targnie sie na wlasne zycie (o czym czesto mowi). Wydaje mi sie, ze baza problemu jest odrzucenie w dziecinstwie przez rodzicow. Jak moge jej pomoc sam nie wyniszczajac siebie?

Dzień dobry,

Od leczenia są specjaliści - lekarz psychiatra, psychoterapeuta czy psycholog.
Pan nie jest w stanie pomóc swojej partnerce. Może Pan jedynie namawiać / informować, że takie jej zachowania/przeżywanie można i należy leczyć.
W Warszawie istnieje duża ilość ośrodków/psychoterapeutów, gdzie parnterka może podjąć leczenie - w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie (np.: http://www.rasztow.pl/).

Dzień dobry!

Przy poważnych, głębokich i utrwalonych problemach "uleczenie partnera" zazwyczaj nie jest możliwe. Zachowania partnerki, które Pan opisuje, zdecydowanie wskazują na zasadność podjęcia przez nią psychoterapii.
Grożenie przez partnerkę samobójstwem także wskazuje na konieczność podjęcia leczenia, ale wydaje się być też formą szantażu emocjonalnego wobec Pana.
Wobec niechęci partnerki do podjęcia leczenia, zachęcam, aby Pan sam skorzystał z takiej możliwości.

Pozdrawiam!

Witam,
Pana zadanie może polegać jedynie na próbie zasugerowania partnerce możliwości podjęcia leczenia poprzez korzyści jakie może uzyskać dla siebie oraz dla polepszenia relacji z otoczeniem. Pana partnerka może zwrócić się do Poradni Zdrowia Psychicznego lub prywatnie-do psychiatry, który wskaże kierunek kolejnych oddziaływań/psychoterapeuty. Proszę pamiętać, że w relacji o jakiej Pan pisze warto również zadbać o siebie. Jeśli potrzebuje Pan wsparcia, dokładniejszego poznania mechanizmów Pańskiego funkcjonowania w związku, również Pan może skorzystać z konsultacji u psychologa lub psychoterapeuty
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Dzień dobry, jedyne co może pan zrobić to opowiedzieć partnerce wprost o swoich obawach i zachęcić do spotkania z psychologiem i rozpoczęcia psychoterapii. Zachęcam również pana do odpowiedzenia sobie na pytanie dlaczego od roku jest w pan w związku w którym partnerka stosuje przemoc fizyczną, możecie się państwo udać na kilka wizyt do terapeuty dla par i potem zdecydować o dalszej indywidualnej terapii. Pozdrawiam.