Wahania poziomów cukru u żony

moja zona od dwuch miesiecy zle sie czuje kiedys miala wysoki cukier teraz jest niski az ostatnio byla nieprzytomna,drgawki,belgot,wariackie oczy dopiero pogotowie pomodlo glukoze dali dwie lyzki cukru na szklwnke i kanapka boze co ja sie najadlem strachu ale dzis miala podobnie tylko pomagalem jej sam lody,zupa chleb i pomalu jej pomoglo cukier byl 33 zona choruje 23 lat ma 46 typ 1 insulina ludzka pytanie jak jej moge pomuc

Jeśli żona choruje na cukrzyce typu 1 od tylu lat to powinna wiedzieć, że mogą zdarzać się niedocukrzenia, ktore w skrajnych przypadkach mogą skończyć się zgonem. Przyczyna jest złe dawkowanie insuliny. Możliwe, że żona je nieregularnie, zwiekszyła dawkę wysiłku fizycznego itp. Może pen jej się popsuł. Mogło tez dojść do pewnych schorzeń, ktore zmieniają zapotrzebowanie na insulinę. Trzeba być wyczulony na takie sytuacje i odpowiednio dać zonie coś słodkiego. Można zaopatrzyć się w lek Glucagon, który podaje się doraźnie w razie śpiączki hipoglikemicznej. Może trzeba zmienić rodzaj insuliny. Reasumując koniecznie żona musi iść do lekarza diabetologa.