Wahania stężenia hemoglobiny: z czego mogą wynikać?

Witam. Ja mam pytanie, które dotyczy mojej córki - ona ma 10 lat. W 2009 r. była bardzo chora, miała grypę 2 tygodnie i w tym czasie spadła jej hemoglobina do 5, po tygodniu podwyższyła się sama do 9,15. Wielu specjalistów ją badało. Stwierdzono, że śledziona zabija czerwone ciałka krwi, mimo tego że wytwarzane były ponad normę, a nerka (bo ma tylko 1) nie nadążała z czyszczeniem. W Niemczech jak do tej pory był to drugi przypadek, zapewniali mnie, że więcej nie będzie takiej sytuacji. Badana była w specjalnych klinikach, gdzie dzieci chorują na białaczkę i została wykluczona - bardzo się cieszyliśmy, że jest wszystko dobrze. W tym miesiącu znowu się to powtórzyło. W poniedziałek o 7:30 miała hemoglobinę 12,8, a we wtorek o 15:00 tylko 7,4 - nikt nie wie czemu, a ja nie wiem co mam robić: czy coś się może stać, kiedy np. w nocy podczas snu spadnie jej hemoglobina? Nie wiem gdzie szukać pomocy. Córka ma 10 lat, urodziła się z 1 nerką, odżywia się zdrowo, a i mimo tego ma wysoki cholesterol - ciągle się zmienia, czasem ma 500, potem 200, potem 300 - nie mam pojęcia, co z nią zrobić, żeby było dobrze. Może ktoś słyszał o takim przypadku i mnie nakieruje? Proszę o radę i dziękuję.
ponad rok temu

Witam,

Informacji jest zbyt mało, by stawiać diagnozę. W związku jednak z historią choroby, którą Pani przedstawiła wydaje się, iż córka cierpi na jedną z chorób metabolicznych (może nawet niejedną - wymaga diagnostyki) - doradzam skontaktowanie się ze specjalistą chorób metabolicznych.
Pozdrawiam