Wahania stężenia hemoglobiny: z czego mogą wynikać?

Witam. Ja mam pytanie, które dotyczy mojej córki - ona ma 10 lat. W 2009 r. była bardzo chora, miała grypę 2 tygodnie i w tym czasie spadła jej hemoglobina do 5, po tygodniu podwyższyła się sama do 9,15. Wielu specjalistów ją badało. Stwierdzono, że śledziona zabija czerwone ciałka krwi, mimo tego że wytwarzane były ponad normę, a nerka (bo ma tylko 1) nie nadążała z czyszczeniem. W Niemczech jak do tej pory był to drugi przypadek, zapewniali mnie, że więcej nie będzie takiej sytuacji. Badana była w specjalnych klinikach, gdzie dzieci chorują na białaczkę i została wykluczona - bardzo się cieszyliśmy, że jest wszystko dobrze. W tym miesiącu znowu się to powtórzyło. W poniedziałek o 7:30 miała hemoglobinę 12,8, a we wtorek o 15:00 tylko 7,4 - nikt nie wie czemu, a ja nie wiem co mam robić: czy coś się może stać, kiedy np. w nocy podczas snu spadnie jej hemoglobina? Nie wiem gdzie szukać pomocy. Córka ma 10 lat, urodziła się z 1 nerką, odżywia się zdrowo, a i mimo tego ma wysoki cholesterol - ciągle się zmienia, czasem ma 500, potem 200, potem 300 - nie mam pojęcia, co z nią zrobić, żeby było dobrze. Może ktoś słyszał o takim przypadku i mnie nakieruje? Proszę o radę i dziękuję.
ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Witam,

Informacji jest zbyt mało, by stawiać diagnozę. W związku jednak z historią choroby, którą Pani przedstawiła wydaje się, iż córka cierpi na jedną z chorób metabolicznych (może nawet niejedną - wymaga diagnostyki) - doradzam skontaktowanie się ze specjalistą chorób metabolicznych.
Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty