Wahania temperatur a obliczanie dni płodnych

Witam, staramy się z partnerem o dziecko mam problem z regularnością miesiączek czasem mam po 26 a czasem po 36 dni. Od 4 dnia cyklu zaczęłam mierzyć temperaturę w pochwie żeby trafić na dni płodne tylko że nie mam teraz stałych temperatur 4dc-36,5 5dc-36,5 6dc-36,3 7dc-36,2 8dc-36,5 9dc-36,4 10dc-36,2 i zastanawiam się jeśli teraz mam takie wahania temperatur to jak będę miała rozpoznać że właśnie teraz są dni płodne?

Witam! Wahania temperatury o których Pani pisze mogą pojawiać się w pierwszej połowie cyklu. Charakterystyczny dla wyznaczania okresu dni płodnych jest nagły wzrost temperatury o około 0,5 stopnia towarzyszący owulacji. Jeśli planuje Pani zajść w ciążę myślę że warto wybrać się na rutynową wizytę do ginekologa, który przeprowadzi bezpośrednie badanie