Wahania wagi a badanie tarczycy

Borykam sie ze stalymi znacznymi wahaniami wagi, chudne i tyje na przemian w kazdym miesiacu. Podejzewamz e ma to zwiazek z chorą tarczycą, jakie badania powinnam wykonac aby zbadac tarczycę?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, podstawowym badaniem w kierunku chorób tarczycy jest ocena stężenia we krwi hormonów: TSH, fT3 i fT4. Jednak zalecałbym wykonywanie ew. badań pod okiem endokrynologa w oparciu o badanie kliniczne i dokładny wywiad chorobowy.