Wahania wagi a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Dobry wieczór, Mam 27 lat i chciałabym dobrać tabletki antykoncepcyjne, udałam się do uznanej Pani doktor, która zrobiła mi cytologię, krótki wywiad, w którym wymieniłam, że w rodzinie występuje rak szyjki macicy, rak piersi i rak jelita grubego (u mężczyzn), cukrzyca u obydwu dziadków i żylaki. Mam spore wahania wagi, mocno widoczne żyły na nogach, aczkolwiek jeszcze nie żylaki, rzucam palenie.Lekarz stwierdził brak przeciwskazań i wypisał tabletki Belara. Nie czuję się spokojna, słusznie?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, nie ma jednoznacznych dowodów stwierdzających, że tabletki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko zachorowania na wymienione nowotwory. Pani osobista historia medyczna nie zawiera czynników jednoznacznie przeciwwskazanych przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych. Jeśli nie chce Pani stosować tych tabletek, proszę nie przyjmować i stosować inne metody antykoncepcji. Pozdrawiam