Wahania wagi - czy to normalne?

Witam! Mam pewien problem. A mianowicie od jakiegoś miesiąca przytyłam. Co prawda nie dużo, ale bardzo nie lubię takich wahań mojej wagi. Od jakiś 6 tygodni bardzo intensywnie ćwiczę (w poniedziałek 1 godz., we wtorek 3,5, w środę 3, w czwartek 2,5, w piątek 2, w sobotę 3, niedziela wolna), nie jem zbyt dużo. Jak już wspomniałam przytyłam i nie wiem dlaczego, moje wymiary od jakiś 6 miesięcy notuję (mierzę się co 2 tygodnie), a ostatni pomiar stanął w miejscu i nie chce zejść w dół. Nie wiem, dlaczego przytyłam, moja obecna waga to 57 kg przy wzroście 158 cm i wieku 14 lat. W mojej rodzinie występuje nadwaga, nie choruję na żadne choroby przewlekłe. Nie wiem co o tym myśleć. Bardzo tez proszę o porady, jak zapobiegać takim wahaniom wagi.

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Nie napisałaś jakiego rzędu był obserwowany przyrost. Tak naprawdę nie napisałaś, co zmieniło się w okresie czasu, kiedy to zaobserwowałaś przyrost masy ciała. Przyczyną mogły być intensywne treningi, które doprowadziły do rozwoju tkanki mięśniowej. „Mięśnie” ważą więcej niż tkanka tłuszczowa.
Nie wiem również, jak bardzo zmienił się Twój wzrost. Pamiętaj, iż ciągle rośniesz.

Pozdrawiam

Wszystkie decyzje konsultuj z rodzicami.