Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 2 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wahania wagi na diecie o niskim IG

witam, Od 6 tygodni jestem na diecie o niskim IG. Choruję na niedoczynność tarczycy oraz insulinooporność. Zazywam Euthyrox oraz Siofor 500. Wyniki na tarczyce są aktualnie dobre.Oprócz diety codziennie cwicze około godz. Początkowo udało mi się schudnąć 4,4 kg jednak teraz waga ciągle się waha z dnia na dzień przytyłam znów 0,5 kg choć nie zmieniłam nawyków żywieniowych jem 5 mniejszych posiłkow ani nie zaprzestałam ćwiczen..Stad moje pytanie,dlaczego tak się dzieje i przestałam chudnąć.
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Błędy w dietach odchudzających

Różnica masy na poziomie 0.5 kg z dnia na dzień nie jest świadectwem zmian w masie ciała, ale raczej zmian w poziomie wody w organizmie, a ten związany jest z wieloma czynnikami środowiskowymi i hormonalnymi. O trwałej zmianie masy (zarówno na + jak i na -) mówimy wtedy, gdy wykonując pomiar w odstępie 2 tygodni utrzymana jest tendecja z dwóch pomiarów (a więc w sumie okres 4 tygodni).

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

O,5 kg to bardzo niewiele, wahania mogą być spowodowane zatrzymywaniem się wody np. w związku z cyklem menstruacyjnym. Dodatkowo sama waga nie jest miarodajna, ważne są zmiany tkanki tłuszczowej i beztłuszczowej. Taką analizę warto sobie przeprowadzić przy diecie redukcyjnej raz na dwa tygodnie, aby mieć pewność, że podjęta terapia przynosi odpowiednie skutki. Odpowiednie urządzenia do pomiaru znajdzie Pani w dobrze wyposażonych gabinetach dietetycznych.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń tel. 887 433 444

Absolwent dietetyki na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy