Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 8 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wahania wagi o trzy kilogramy

Witam, mam 16 lat. Chciałabym się dowiedzieć czy przy wzroście 175 cm waga 66 kg jest prawidłowa? Mam bardzo duże wahania wagi, czasem ważę 64 kg, a na drugi dzień nawet 67. Proszę więc o poradę jak unormować/zaniżyć wagę do prawidłowej i utrzymać ją.

KOBIETA, 16 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam! Twoja masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa, dlatego nie musisz się odchudzać i stosować żadnych diet odchudzających. Wahania masy ciała są kwestią naturalną – wieczorem zawsze ważymy więcej, także zmiany hormonalne wpływają na okresowy wzrost kilogramów (podczas miesiączki nabieramy wody – jesteśmy napuchnięte). Jeśli jednego dnia ważysz 64 kg a następnego już 67 kg nie oznacza to wzrostu tkanki tłuszczowej, ale właśnie wodę lub resztki pokarmowe, które jeszcze zalegają w jelitach. Jeśli chcesz, aby Twoja masa ciała nie wahała się zacznij przyzwyczajać swój organizm do stałych zmian w sposobie odżywiania. Każdy powinien się odżywiać zgodnie z zasadami prawidłowego żywienia, bez względu na to, czy ma nadwagę czy nie. Warto przeczytać artykuły z naszej strony i przeanalizować swój sposób odżywiania i ewentualnie wyeliminować błędy http://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-zasady-zdrowego-odchudzania oraz http://portal.abczdrowie.pl/najczestsze-bledy-zywieniowe Pamiętaj również, aby ważyć się nie częściej niż raz w tygodniu - rano, po wypróżnieniu, bez ubrania i przed śniadaniem – na czczo. Tylko wówczas waga nie będzie „zakłamana” Pozdrawiam serdecznie, mgr inż. Aleksandra Kilen-Zasieczna

Dietetyk w poradni dietetycznej JeszFresh w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy