Wahania wagi przy prawidłowym odżywianiu

witam mam na imie Michał zauwazyłem ostatnio ze raz trochę pszytyje a potem chudne jem normalnie a nawet wiencej bo lubie dobrze zjesć sobie i tu zaczyna się problem mój mam obawy czy nie mam jakiejś choroby z tym związanej.jesli jest jakies rozwiązanie to bym prosił o odpowieć.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Jeżeli codzienna kaloryczność jadłospisu jest zbliżona i brak wahań w stopniu aktywności fizycznej na przestrzeni poszczególnych miesięcy, warto byłoby zgłosić się do lekarza i wykonać szereg podstawowych badań.W ten sposób możliwe będzie potwierdzenie bądź wykluczenie problemu zdrowotnego i ewentualne dalsze poszukiwanie przyczyny.

Witam, codzienne, nieznaczne wahania masy ciała są naturalne – nawet do 1-2 kg. Ważne jest, aby ważyć się nie częściej niż 1 raz w tygodniu, rano, na czczo, po wypróżnieniu. Wówczas waga będzie najbardziej wiarygodna. Pozdrawiam.