Wahania wagi u 19-latki

mam 19 lat i w ciagu 3 lat waga strasznie mi się zmieniła. 3 lata temu ważyłam 72 kg po czym schudłam do 62 a później do 58 w ciagu kilku miesięcy zgrubłam do prawie 90 kg. to nie było spowodowane diętą.. póżniej od listopada 2013 do lutego tego roku.. czyli zaledwie kilka misiecy schudłąm do 62 kg teraz zaczynam od nowa tyc. juz waze 69. nie wiem co jest nie tak . strasznie duzo sie zmienia moja waga . chodź nie objadam się słodyczami i jem zdrowo. robiłam badania i nic nie wykazały. co jest ?

Witam! Zachęcam do zwiększenia aktywności fizycznej. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Wówczas będzie można wyeliminować błędy żywieniowe. Wskazówki znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Rzeczywiście, takie wahania masy ciała są bardzo nietypowe. Przyczyn może być wiele. Może stosuje Pani jakieś leki, jest wrażliwa na poziom aktywności fizycznej, stres, brak snu, nadmiar obowiązków. Możliwe też, ze powodem jest jakiś element diety - np. okresowe picie coli w dużych ilościach albo wrażliwość na jakiś składnik. Ciężko powiedzieć. Radzę, aby przez kilka tygodni prowadziła Pani dokładny dzienniczek żywieniowy i aktywności (co Pani jadła, piła i jak spędziła dzień) i z taką pomocą udała się do dietetyka.