Wahania wagi w 5. miesiącu ciąży

Witam jestem w piątym miesiącu ciąży czy jest to możliwe że jednego dnia ważę mniej a drugiego o kilogram więcej i następnego znowu mniej? Dodam że staram się codziennie sprawdzać swoją wagę. Czym jest to spowodowane czy jest to normalne? Przecież nie da się schudnąć z dnia na dzień.

Witam.
Takie wahania wagi mogą być spowodowane np. ilością wypitych płynów lub tym co zjadła Pani dnia poprzedniego, ponieważ są produkty które trawią się dłużej w naszym organizmie niż 24h.
Proszę jeść dużo warzyw o owoców, oraz pić wodę 1,5-2l dziennie. Mięso i ryby - chude.
Pozdrawiam
Julita Krawczyk

Witam serdecznie,

Wahania wagi, które Pani opisuje mogą być związane z zatrzymaniem wody w Pani organizmie. Kobiety a już szczególnie w ciąży mają dużą tendencje do gromadzenia wody metabolicznej.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk