Wahania wagi w ciągu dwóch tygodni

Czy to normalne, że w ciągu dwóch tygodni waga skacze mi z 94 na 95 waga? szybko schudłem ze 100kg, ale to chyba była woda, w pasie mam za dużo jestem mężczyzną, 180cm waga 95kg, a cel to 80 kg.

Witam Pana,

Oczywiście waga może się wahać nawet 2kg w ciągu jednego dnia. Nie jest to związane z spadkiem lub wzrostem tkanki tłuszczowej a wody zawartej w organizmie.
Musi Pan jednak pamiętać że nie należy zbyt szybko tracić kilogramów. Bezpieczne i zdrowe odchudzanie to około 1kg tygodniowo. zbyt drastyczne diety kończą się zazwyczaj efektem jo-jo.
Widzę że jest Pan z Warszawy (tu przyjmuje pacjentów), więc najchętniej zaprosiłabym Pana na konsultację dietetyczną, na której wykonamy pomiary składu ciała i sprawdzę jak rozkłada się tkanka tłuszczowa w Pana ciele. Przeprowadzę również wywiad żywieniowy i zdrowotny oraz na tej podstawie dobiorę indywidualny jadłospis dzięki któremu poprawi się Pana sylwetka. Ważna jest także odpowiednia aktywność fizyczna.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk