Walka z niską samooceną u 27-latki

Jak mam poprawic swoja samoocenę i przestać sie obawiać ludzi, Mam mnóstwo kompleksów.dąże wciąż do ideału..mam mnóstwo pięknych szpilek,ale nie chcę rzucać sie w oczy i nie chodzę w nich.Dodatkowo mam za soba niespełniona miłość, po której nie moge sie pozbierać już 7 rok... Nieiwem czy powinnam całkowicie ukrócić kontakty z byłym partnerem, czy to by pomogło? Mam 27 lat.
27 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,
Moim zdaniem powinnaś zerwać kontakty z byłym chłopakiem. Spotykając się z nim, wzbudzasz w sobie nadzieję, że może jeszcze kiedyś będziecie razem. A to z kolei powoduje, że trwasz w relacji, której już nie ma.
Co do samooceny, to wydaje mi się, że istnieje duża różnica między Ja realnym a Ja idealnym. Powinnaś przeanalizować oba aspekty swojego Ja - czy nie jesteś za bardzo krytyczna dla siebie i czy za dużo od siebie nie wymagasz.
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Pani trudności trwają od lat, stąd warto zastanowić się nad podjęciem psychoterapii, której rolą jest właśnie odkrycie przyczyn niskiej samooceny, niepewności siebie, trudności z poradzeniem sobie z dawnym uczuciem itp. - oraz praca nad sobą i wprowadzaniem pozytywnych zmian w swoim życiu.

Pozdrawiam!