Walka z otyłością przy pomocy suplementów

Witam Moje pytanie dotyczy skutecznej walki z otyłością. Czy spożywanie ekstraktów z takich owoców jak jagody goji, acai czy garcinia cambogia w połączeniu z ćwiczeniami i zbilansowaną dietą może przyśpieszyć walkę z nadwagą?

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Do spadku wagi wystarczy odpowiednia dieta i aktywnosc fizyczna, suplementy działają wspomagajaco w polączeniu z dietą.

Pozdrawiam serdecznie

Walka z otyłością jest trudna i można stosować dodatkowe metody, takie jak naturalne suplementy, przy czym proszę pamiętać, że podstawą odpowiednio zbilansowana dieta oraz ćwiczenia. Bez zmiany nawyków żywieniowych na stałe nie uda się Pani pokonać otyłości. Proszę także pamiętać, że bezpieczny ubytek masy ciała to nie więcej niż 1kg tygodniowo. Jeżeli miałaby Pani problemy z ułożeniem odpowiednich jadłospisów zachęcamy do wizyty u dietetyka, który przygotuje dla Pani zbilansowaną terapię żywieniową i pomoże w jej realizacji.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444