Walka z tlustym łupieżem

Mam przypadlosc w postaci tlustego lupiezu. Stwierdzilem go gdyz odpowiedni szampon Vichy Dercos byl skuteczny ale do czasu. Teraz musza "zasuszac" glowe myjac zwyklym mydlem i to tez skutkuje. Natomiast kiedys dermatolog przepisal mi witaminy PP i B2 na ŁZS twierdzac ze to pomaga z przemiana materii. Zadzialalo. Moj łojotok jest ponad przecietny wiec co ma przemiana materii do łojotoku (i łupiezu) i jak z tym walczyc ? Dziekuje

Witam! W tej sytuacji wskazane są szampony zawierające kwas salicylowy, siarczek selenu oraz związki cynku i smołę węglową. Tego typu specjalne szampony przeciwłupieżowe należy stosować 2-3 razy w tygodniu. Proszę pozostawić szampon na włosach na kilka minut przed spłukaniem. Jeśli tego typu zabiegi nie przynoszą pożądanych rezultatów należy udać się do dermatologa.