Walka z trądzikiem ...

Witam. Mam niecałe 17 lat, od 6 lat zmagam się z trądzikiem. Byłam kilka razy u dermatologa, na początku stosowałam ZINERYT - pomagał, lecz po 2 latach już nie. Używałam też różne żele, toniki, kremy z Avonu, z apteki - żadnych efektów. Kolejny preparat od innego dermatologa to żel I****. Co prawda, lekarz mówił, że poprawę zauważę ok po 8 tyg stosowania tego preparatu, więc cierpliwie czekałam. Ale moje czekanie zdało się na nic. Paskudny widok łuszczącej się skóry na twarzy zniechęcił mnie do dalszej walki. Przerwałam to leczenie. Obecnie przemywam twarz ciepłą wodą, lekko przecieram spirytusem salicylowym, oczywiście też używam żele z apteki z mikro-drobinkami. Nadal mam trądzik, tzw. wągry na nosie, często pojawiają się pryszcze ropne, to jest okropne! A co najgorsze, w okolicach dekoltu mam dużo drobnych pryszczy. Nie mogę ubierać się w normalne bluzki, tylko kryte pod samą szyję. Na plecach również, ale znacznie mniej. Bardzo chciałabym prosić o pomoc, jakieś domowe sposoby, lecz nie tylko ! Pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Trudno jednoznacznie odnieść się do zmian, które Pani opisuje i ich nasilenia, nie mając możliwości ich zobaczenia. Z pewnością stosowanie spirytusu salicylowego przynosi tylko odwrotny skutek- doprowadzając do nadmiernego wysuszenia skóry, tym bardziej powoduje ich wzmożoną pracę i produkcje łoju a tym samym nasila zmiany trądzikowe.
Proponuję ze spraw "na teraz": stosowanie łagodnego żelu do mycia twarzy (najlepiej peelingującego), stosowanie maseczek z glinką zieloną o działaniu oczyszczającym, codzienne (obowiązkowe!) stosowanie kremów nawilżających, które będą zapobiegały nadmiernemu wysuszeniu skóry i w konsekwencji normalizowały pracę gruczołów łojowych, punktowo może Pani stosować pastę cynkową , silnie wysuszającą.
Zachęcam do odwiedzenia dermatologa, który zleci stosowanie  leczniczych preparatów przeciwtrądzikowych.

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Spirytus proszę odstawić, podrażnienie skory wywoła oraz suchość.