Walka z uzależnieniem od masturbacji

Witam pisze w takiej sprawie bo jestem uzależniony od masturbacji robię to już od paru lat czasem niestety nawet codziennie..mam dziewczynę i gdy uprawiamy seks to strasznie szybko dochodzę...a chciałbym czasem no dłużej podziałać.a po 2 czasem seks też zbyt często uprawiamy proszę o pomoc żebym nie masturbował się i tak często nie uprawiał seksu dziewczyna bardzo mnie podnieca i nie potrafię się powstrzymać proszę o szybką pomoc i dziękuję z Góry :)

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u doswiadczonego terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Potrzeby seksualne najczęściej są objawem zdrowia i nawet codzienna aktywność seksualna nie świadczy o uzależnieniu. Ludzie naturalnie różnią się między sobą poziomem potrzeb seksualnych i nie ma niczego niepokojącego w tym, że Pana potrzeby należą do większych.
Dodatkowo wiąże się to z młodym wiekiem (okres najwyższego w życiu poziomu testosteronu, który sprzyja aktywności seksualnej), a także szczególnie namiętnym okresem początków związku.

W razie dalszych wątpliwości co do ewentualnego uzależnienia konieczna jest osobista rozmowa z psychologiem-seksuologiem i zebranie większej ilości informacji.

Pozdrawiam!

Witam,
z Pana opisu wynika, że jest Pan zaniepokojony nie tylko codziennym masturbowaniem się, ale również siłą własnych potrzeb seksualnych "zbyt często uprawiamy seks". W tej drugiej kwestii nie ma nic niepokojącego, każdy człowiek różni się od drugiego m.in. większą/mniejszą ochotę na seks. Jeśli chodzi o masturbację, to warto wspólnie ze specjalistą, np. psychologiem-seksuologiem przyjrzeć się Pańskiej trudności podczas konsultacji.