Wartość kortyzolu a PCOS

Dzien dobry. Mam problem ostatnio lezalam w klinice endokrynologicznej z powodu policystycznych jajnikow. Ale wartosc kortyzolu wyszla nie prawidlowo za duzo. I moje pytanie brzmi czy mogl podnisc to stres czy ciepie na chorobe cushinga. Mam rowniez objawy w postaci dusznosci wysokiego tetna, szybkiej meczliwosi, zawrotow glowy, zaburzenia widzenia, duszenia w gardle. Przypisuja mi napady leku, lub nerwice lekowa ale czy aby napewno to zaburzenia psychiczne ..

Witam. Była Pani w szpitalu i tam wyszły takie wyniki - jak lekarze skomentowali taką wartość kortyzolu? Co napisali na wypisie? Być może warto zaufać lekarzom, bo objawy które Pani opisuje pasują wręcz podręcznikowo do zaburzeń lękowych. W sytuacji rozpoznania nerwicy proszę się nie bać - zaburzenia lękowe są całkowicie wyleczalne, ale leczeniem pierwszego wyboru powinna być psychoterapia. Pozdrawiam