Wartości na czczo przy cukrzycy ciążowej

witam mam cukrzyce ciazowa i moje wartosci na czczo wynosza do 90 mg natomiast godzine po sniadaniu normalnym wynosza powyzej 130-140 mg lekarz zalecil diete oczywiscie jem normalnie dlatego bardzo prosze napisac jakie wartosci powinnam miec godzine po posilku oraz dwie godziny od posilku

Dzień dobry,

Według obecnie obowiązujących wytycznych PTD glikemie na czczo oraz przed posiłkami u kobiet z cukrzycą ciążową powinny wynosić od 70 do 90 md/dl, zaś 1 h po posiłku do 120 mg/dl. W razie, gdyby glikemie nadal rosły proszę skontaktować się ze swoim diabetologiem. Proszę pamiętać również o sprawdzaniu ketonów rano w moczy paskami Keto-Diastix.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz