Wartości odżywcze mięs pieczonych na grillu elektrycznym

Czy pieczenie mięs na grillu elektrycznym jest zdrowsze od smażenia na patelni?

Witam serdecznie,

Pieczenie mięs jest zdrowsze od ich smażenia ponieważ nie używamy przy tym dużej ilości tłuszczu.

Pozdrawiam
mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam,

Oczywiście. Wszystkie potrawy, które przyrządzamy na patelni z dodatkiem tłuszczu (smażymy) są bardziej kaloryczne, a samo smażenie nie jest najzdrowszym sposobem przygotowywania potraw. Gratuluję wyboru grilla elektrycznego.
Pozdrawiam,
Magdalena Rapacka