Wartości odżywcze musli

Witam, Chciałam nieco zdrowiej się odżywiać, oprócz warzyw i owoców na śniadanko, pomyślałam ze kupie sobie musli wpadł mi w ręce sante crunchy, teraz moje pytanie brzmi czy to rzeczywiście takie zdrowe? Bo smaczne przyznam, że jest, a ja nie przepadam za musli, ale z rozsądku chcę jeść.

Jeżeli nie przepada Pani za smakiem musli, ale chce je jeść z rozsądku prosze samodzielnie skomponować mieszanki z płatków zbożowych (owsiane, żytnie, jęczmienne, pszenne) z dodatkiem orzechów i ewentualnie bakalii. Wbrew powszechnej opinii większość gotowych mieszanek dostępnych w sklepach nie jest szczególnie "zdrową żywnością" gdyż dla utrakcyjnienia produktów (nadania słodkości i chrupkości) produceni często dodają syrop glukozowo-fruktozowy i tłuszcze roślinne utwardzone. Oba te składniki są nie tylko bardzo wysokokaloryczne, ale też ze względu na negatywny wpływ na zdrowie są niepożądane w diecie.