Wartości odżywcze posiłków

Dzień dobry.Czy moje posilki byly wartosciowe?sniad:(8:30)bulka ziarnista z odrobina masla,3 plastr. pomidora,kawalkiem czerwonej papryki,banan.Obiad(14:00)250 ml zupy pomidor. zabiel. mlekiem 3.2% i jogurtem natur.z ok.3 lyzkami makaronu typu nitki starta srednia marchew i jablko,2 kromki razowego chleba z odrobina masla,szczypioru,2 plastry pomidora.Kolacja(18:00)mala grahamka z odrobina masla,pomidor,lisc salaty,plaster szynki drob.,2 srednie jablka,3 lyzki gotow startych burakow z maslem

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,

nie podała Pani swojej wagi, dieta wygląda dobrze ale może być w niej za mało żelaza , wapnia i nie jestem pewna białka ( zalecana ilosć 0,8-1g na kg masy ciała). Dokładną analizę można wykonać w gabinecie dietetycznym.

Pozdrawiam serdecznie

Witam za pało podała Pani informacji. Dlatego proponuje udać się do dietetyka gdzie zostania dokonana dokładna analiza.Pozdrawiam

Witam, nie wiem jakie jest Pani zapotrzebowanie na poszczególne składniki pokarmowe i energię, brak danych do wyliczenia tego zapotrzebowania :(
Zatem nie można odpowiedzieć na pytanie czy posiłki pokryły zapotrzebowanie, ale jakościowo należałoby je z pewnością nieco poprawić.
Pozdrawiam
www.dietoterapia.waw.pl