Wartości odżywcze serków do pieczywa

Jestem zwolenniczką zdrowego żywienia, dlatego chciałabym poradzić się Państwa na temat kilku produktów. Czesto czytam skład produktów i zastanawiam sie który wybrac. Jak Państwo uwazaja - które serki do pieczywa są najzdrowsze tzn. posiadaja jak najmniej sztucznych barwników, konserwantów i wzmacniaczy smaku? Zauwazylam, że te najbardziej dostepne czyli np. Hochlanda nie szczyca sie dobrym składem.

Witam,

Przede wszystkim powinna Pani dokładnie przeanalizować skład serków i sama podjąć decyzję, który jest najlepszy dla Pani - cena, skład, smak.
Należ mieć na uwadze, że sery topione są bardziej przetworzone od żółtych.
Dobry skład mają sery żółte, których cena zaczyna się od 25 zł za kg. Producenci chcąc utrzymać niską cenę dodają różne dodatki.
Lepiej jest spożywać ser twarogowy, a samemu dodać szczypiorek, rzodkiewkę, natkę pietruszki.

Pozdrawiam,
Aneta Kościołek

Jeśli preferuje Pani zdrowe odżywianie, to proponuję samodzielne wykonywanie smarowideł do chlebka. Wówczas na pewno będzie Pani miała kontrolę nad tym co zostało dodane. Wystarczy dokładnie wymieszać (można zmiksować) zwykły twaróg (nie ziarnisty czy grani, ale taki najzwyklejszy, z największa ilością biała w 100g) z jogurtem, oliwą czy masłem dodając ulubione zioła i przyprawy (koperek, bazylia, suszone pomidory, czy dowolne inne kombinacje).