Warzywa, owoce

Słyszałam, że pomarańcze i grejpfruty są najlepszymi owocami na odchudzanie, czy to prawda? Czy są takie warzywa lub owoce, które najbardziej pomogą w odchudzaniu? Poproszę o przykłady.

ponad rok temu

Witam,

Generalnie można spożywać wszystkie owoce i warzywa (te drugie praktycznie w nieograniczonej ilości, uwaga na ziemniaki, kukurydzę).
Stosunkowo kaloryczne są: banany i winogrona i na nie bym uważała.
Najmniej kcal zawierają:
- truskawki, maliny, grapefruit, melon, arbuz.

Ilość warzyw i owoców jakie powinnaś spożyć każdego dnia przedstawia Piramida Zdrowego Żywienia:
http://www.izz.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite... dzieci

Pozdrawiam