Wąska pochwa a problemy z seksem

Byłam u ginekologa ponieważ nie potrafie kochać się z chłopakiem mam wąską pochwe jak sie okazało a moj chlopak ma dosc grubego. Lekarz byl bardzo nie mily brzydko sie odnosil do mnie i straszyl mnie ze jezeli mam za wąską pochwe a mój chłopak za grubego członka to nigdy w życiu nie uda nam się uprawiać seksu. Czy to jest możliwe? Bardzo się martwię

Dzień dobry!

Przykro mi, że lekarz odnosił się do Pani w taki sposób i nie okazał się odpowiednim wsparciem. Całkowita niemożność odbycia stosunku z powodu rozmiarów narządów płciowych jest właściwie niemożliwa. Generalnie każda kobieta jest zdolna do odbycia stosunku z każdym mężczyzną, ponieważ pochwa jest elastyczna, rozciągliwa, dostosowuje się do różnych rozmiarów członka. Z pewnością należałoby wykluczyć kwestię błony dziewiczej (która może być szczególnie nieelastyczna, o kłopotliwej budowie) czy pochwicę (mimowolne zaciskanie się mięśni pochwy podczas stosunku, co utrudnia lub uniemożliwia stosunek), a także omówić kwestię podniecenia - pochwa nawilża się i otwiera, zwiększa swoją elastyczność, jeśli kobieta jest dostatecznie podniecona, przygotowana (zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie) do stosunku. Polecam wizytę u ginekologa seksuologa, np. korzystając z for internetowych, listy "Przyjazny ginekolog" czy prosząc o polecenie dobrego lekarza koleżanek czy kobiet w rodzinie.

Pozdrawiam!