Wątpliwości chłopaka dotyczące związku

Witam, Bez zbędnego wstępu przejdę od razu do rzeczy. Chodzi o mojego chłopaka z którym jestem od pół roku. Kiedy się widzimy wszystko jest w porzadku ale podczas dzisiejszej telefonicznej rozmowy wyznał mi że nie jest do końca szczęśliwy w tym związku i czegoś mu brak choc nie potrafi tego nazwać a jednoczesnie nie chce przekreślać tej relacji. Mi również bardzo na nim zależy i mocno sie w ten związek angażuje. Jak powinnam się teraz zachować i co moge zrobić żeby poczul sie szczesliwy?

Witam serdecznie,
proponuję rozmowę z chłopakiem ,która przybliży zrozumienie problemu poprzez opisanie go dostępnymi słowami lub sytuacjami powodującymi dyskomfort.Ale równocześnie zachęcam Panią do kontaktu z psychoterapeutą,bo może ma Pani skłonnośc brać odpowiedzialność w związkach tylko na siebie,co bez wątpienia wpływa na postawę partnera,który "oddaje się"w Pani ręce,zamiast poczuwać się do równej z Panią odpowiedzialności.Wówczas pożyteczne jest popracowanie i zrewidowanie własnych skłonności opiekuńczych lub dominacyjnych w relacjach.
Zachęcam i pozdrawiam .

Najlepszym pomysłem będzie szczera i otwarta rozmowa z chłopakiem, na temat jego uczuć, potrzeb i własnie tego, czego mu brakuje. Zachęcam do rozmowy osobistej, nie przez telefon. A propo's szczęścia - na satysfakcję i szczęście w związku pracują obie strony, wzajemnie dbając o siebie. Ustawianie relacji tak, że to tylko pani ma dbać o szczęście chłopaka nie jest partnerskie, sprawiedliwe. Oboje jesteście odpowiedzialni za utrzymanie i rozwój tego związku.
Powodzenia!