Wątpliwości co do miłości do partnerki a szanse dla związku

Mam pytanie typowo psychologiczne. Czy jest możliwe, by mężczyzna nie wiedział, czy kogoś kocha? Czy możliwa jest sytuacja, by po takich wątpliwościach znów kogoś bardzo pokochać? Czy to już jednoznaczny znak, że komuś uczucie minęło? Czy w wyniku pewnych zdarzeń czy słabszych okresów w związku mogą pojawić się takie wątpliwości i są normalne, czy ja, jako kobieta, powinnam się tymi słowami bardzo niepokoić?

Witam serdecznie,
Trudno odpowiedzieć na wiele z tych pytań mając tak niewiele informacji dotyczących Waszego związku. To wahanie ze strony partnera może wynikać z przejściowych trudności, które przechodzą wszystkie pary. Najważniejsza jest w takich sytuacjach szczera rozmowa. Nie raz pomaga obydwojgu partnerom czas na zastanowienie i odpowiedzi- co dalej?co czuję?co dla mnie ważne w związku było, a co jest teraz? i potem szczera rozmowa.
Tak jak już wspomniałam wiele związków przeżywa kryzysy, wiele z nich wychodzi zwycięsko, dostrzegają wspólną ścieżkę w przyszłości.
Jeśli okaże się, że Wasza sytuacja jest trudna do rozwiązania, wyjaśnienia, może warto skorzystać z pomocy psychologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam

Dzień dobry, w związku może się pojawiać wiele trudnych okresów i wątpliwości, jest to naturalny proces. Ważne co partnerzy z tym zrobią - czy rozmawiają i starają się rozwiązać pojawiające się wątpliwości czy każdy odchodzi w swoją stronę. Zachęcam panią do szczerej rozmowy z partnerem, zapytania go jak widzi waszą dalszą relację, czego oczekuje od pani, od związku, pani z kolei przedstawi swoje potrzeby. Pomocne mogą się okazać wizyty u terapeuty par. Pozdrawiam

Wahania - większe czy mniejsze - są wpisane w związek. Bo związek dwóch osób, to proces podczas którego cały czas zachodzi dostosowywanie się do wymogów sytuacji, do wymagań drugiej strony itd. Wahanie może wynikać z przejściowego kryzysu, albo może być efektem dłuższych problemów (które niekoniecznie były przez partnera wcześniej ujawniane). Warto jest omówić wspólnie tą kwestie - czy wasze oczekiwania i potrzeby są zaspokajane, czy dobrze się ze sobą czujecie, czy chcielibyście coś zmienić (i w jaki sposób). Rozmowa powinna w każdym związku być na pierwszym miejscu - bo bez niej tworzą się konflikty, niedopowiedzenia, a nawet kłamstwa. Zatem jeżeli czuje Pani jakiś dyskomfort - polecam omówić go od razu z partnerem (bo im dłużej dyskomfort będzie trwał, tym później bardziej będzie oddziaływał na Panią i pośrednio na partnera). Pozdrawiam.