Wątpliwości dotyczące 7-letniego zwiazku

Dzień dobry. Od kilku dni mam wątpliwości dotyczące mojego związku. Jestem z chłopakiem prawie 7 lat i teraz zdecydowaliśmy się wziąć razem kredyt na mieszkanie. Ślub planujemy za dwa lata. Ostatnio strasznie panikuje i mam wątpliwości czy go w ogóle kocham. Moja siostrę zostawił chłopak tłumacząc się właśnie podobnymi wątpliwościami i martwię się, że mam to samo. Bardzo proszę o poradę. Jestem zdesperowana....

Witam,
Myślę, że warto przyjrzeć się temu.skąd.biorą się Pani wątpliwości. Czy zdarzyło się coś konkretnego? Czy są potrzeby, które nie są zaspokajane?
Takie wątpliwości są naturalne przed ważnymi życiowymi decyzjami.
Pomocna może się okazać wizyta u psychoterapeuty. Można skorzystać z Poradni Zdrowia Psychicznego w Pani miejscowości.
Pozdrawiam

Stan, w jakim Pani jest może być związany ze stresem spowodowanym podejmowaniem ważnych, życiowych decyzji. Wizja "poważnej dorosłości", podejmowania decyzji wiążących na długi okres czasu, planowania dalekosiężnych działań może prowadzić do lęku - lęku związanego z nowością i niewiadomą. Każdy boi się czegoś, czego nie zna. Jednakże sposób w jaki radzimy sobie z tym lękiem może prowadzić do różnego rodzaju sytuacji - u Pani znalazł swoje ujście w niepewności co do swojego związku i uczucia. Proszę pomyśleć zatem jak widzi Pani siebie i swój związek za 5,10,15 lat? Czy coś się zmienia? W jaki sposób? Proszę się zastanowić co w tej relacji daje Pani satysfakcję, a co z kolei powoduje negatywny nastrój? Co chciałaby Pani zmienic w sobie, w swoim partnerze, w swoim życiu? W jaki sposób? Jest to szereg pytań, które mogą Pani pomóc w podjęciu pewnych działań, bądź ich zaniechaniu, a przede wszystkim powinno dać więcej pewności wobec tych działań.
Jeżeli nie uzyska Pani spokoju ducha i dyskomfort będzie się nasilał, polecam udać się na konsultację z psychologiem, który w osobistym kontakcie będzie mógł w bardziej praktyczny sposób pomóc Pani w poukładaniu sobie pewnych spraw. Powodzenia!