Wątpliwości dotyczące prącia i jąder - czy iść do lekarza?

Witam. Chciałem dowiedzieć się kilku rzeczy, żeby wiedzieć czy jest sens iść do lekarza. A mianowicie, chciałem zapytać czy normalne jest że prącie jest dość mocno skrzywione, (bananek) w momencie "stania", tak zaraz w miejscu połączenia prącia z ciałem. Jest to trochę uciążliwe przy masturbacji, bo wtedy bardziej się krzywi. Drugie pytanie to jest takie czy normalnym jest jeśli jedno jądro jest niżej od drugiego? Dokładniej, to prawe około 0,5-1cm niżej. Nie wygląda na większe, wydaje mi się że są takie same. Mam 16 lat. Proszę o odpowiedz, i od razu za wszystkie z góry dziękuje ;). Pozdrawiam.
16 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Co do Pana pytania odnośnie położenia jąder to jest ono absolutnie fizjologiczne. Takie anatomiczne rozmieszczenie jąder uniemożliwia pocieranie ich o siebie na przykład podczas chodzenia.
Jeśli chodzi o skrzywienie penisa to jedyną możliwością doprowadzenia go do stanu prostego jest interwencja chirurgiczna. Zabieg taki powinno się wykonywać tylko wtedy, gdy istnieje poważny dyskomfort podczas stosunków seksualnych.