Wątroba jednorodna, niepowiększona, w prawym płacie ognisko hyperechogeniczne

Wątroba jednorodna,niepowiększona,w prawym płacie ognisko hyperechogeniczne śr 1 cmmogące odpowiadać naczyniakowi poza tym stan po Holecystektomi PŻW 8 mm śledziona o wymiarach 11,5x3,5x5cm.Wolnego płynu nie stwierdzono w jamie otrzewnej. Mam zapytanie;jak wspomóc tej mojej Wątrobie-Wariatce by doszła troszku do siebie.Nic mnie nie boli,ale jestem cukrzykiem insulinozależnym.Pozdrawiam miło.

Małgorzata Panek

Naczyniaki wątroby są najczęstszym niezłośliwym nowotworem wątroby. Wykrywane są przypadkowo w badaniu USG jamy brzusznej czy tomografii. Małe naczyniaki (takie jak u Pani) nie wymagają leczenia. W przypadku naczyniaków powyżej 10cm jest ryzyko pęknięcia naczyniaka. W związku z czym takie zmiany oraz te powodujące ból usuwa się chirurgicznie.
Proszę pamiętać o okresowych kontrolach , by ocenić czy naczyniak się nie powiększa.
Pozdrawiam