Wątroba, która nie wytwarza enzymów

Chciałam się zapytać o choroba ( o ile to jakaś choroba) wątroby. Niestety dostałam tylko minimum informacji gdyż dalsze leczenie nie było kontynuowane z przyczyn niezależnych ode mnie. Wiem że moja wątroba nie wytwarza jakiegoś enzymu i że nie moge dopuścić do wzrostu gorączki powyżej 39 stopni gdyż zrobię się wtedy żółta i senna. Nic nie wiem o tym i bardzo chciałabym dowiedzieć się co to i jakie są tego powikłania, czy trzeba to leczyć itp. Proszę o pomoc.

Ale to zbyt mało informacji, abym w tym względzie udzielił konkretnej odpowiedzi. Defektów w wytwarzaniu odpowiednich enzymów w wątrobie może być bardzo wiele. Najczęściej chodzi o zespół Gilberta czyli problem z wytwarzaniem UDP-glukuronylotransferazy. Czy o ten zespól Pani chodzi?