Wątroba niepowiększona, jednorodna, bez zmian ogniskowych

Bardzo proszę o analizę wyników:Wątroba niepowiększona,jednorodna,bez zmian ogniskowych.Poszerzone, wypełnione gazem drogi żółciowe wewnątrzwątrob.,zwłaszcza w zakresie lewego płata wątroby PŻW śr do 16mm również z zawartością gazu. Pęcherzyk żółciowy usunięty. W obrębie wyrostka haczykowatego trzustki zmiana wielkości ok.38x27x60mm o densyjności tkanki tłuszczowej, nieulegająca wzmocnieniu pokontrastowemu.Obraz TK przemawia za tłuszczakiem trzustki.Poza tym trzustka niepowiększona, jednorodna,

Taki wynik badania TK wymaga poszerzenia diagnostyki w zakresie dróg żółciowych (ich poszerzenie i obecność gazu) czyli np. wykonania rezonansu magnetycznego dróg żółciowych (cholangioNMR) lub nawet ECPW czyli endoskopowej cholangiopankreatografii wstecznej. O dalszym postepowaniu musi zadecydować lekarz, który kierował na badanie TK.