Wątroba niepowiększona o prawidłowej gęstości, w seg. 8 podtorebkowo zmiana ogniskowa

Opis badania TK jamy brzusznej Wątroba niepowiększona o prawidłowej gęstości, w seg 8 podtorebkowo zmiana ogniskowa 17x22mm, w seg 3 podtorebkowo kolejna ok 10x16mm-zmiany o cechach guzkowego obwodowego postępującego wzmocnienia jak dla naczyniaków jamistych. W seg 6 i 8 dwie zmiany hypodensyjne w fazie wotnej wielkość 7mm, o lokalizacji w sąsiedztwie pęczków naczyniowo-przewodowych, niewidoczne w pozostałych fazach badania, mogą zależeć od atypowych naczyniaków jamistych. Co oznacza taki opis?

Opis TK świadczy o występowaniu w zakresie wątroby kilku naczyniaków jamistych. To zmiany łagodne. Interpretacją powinien zająć się lekarz kierujący na to badanie. W razie wątpliwości do rozważenia wykonanie rezonansu magnetycznego wątroby.