Wątroba normoechogeniczna, niepowiększona, z hiperechogenną zmianą

Proszę o interpretację wyniku USG . Wątroba normoechogeniczna , niepowiększona, z hiperechogenną zmianą o wym. 3mm w prawym płacie- zwapnienie?naczyniak?niewidoczna w badaniu poprzednim 3 miesiace predzej , do wczesnego badania kontrolnego. Pęcherzyk żółciowy usunięty PZW nieposzerzony.Trzustka widoczna fragmatycznie hiperechogenna. Sledziona niepowiększona.nerki prawidłowe w warstwie miąższowej nerki lewej hiperechogenna zmiana 4 na 4 mm AML?Bezechowa zmiana o wym18na11 mm w rzucie przydatka

Ale jakie jest Pani pytanie? Zmiany są bardzo małe i wymagają tylko obserwacji (np. za około 3-6 miesięcy kontrolne USG). Strukturalne w badaniu USG zmiana w wątrobie ma raczej charakter naczyniaka, a w nerce lewej AML - angiomyolipoma czyli naczyniakomięśniakotłuszczaka. Są to zmiany łagodne.