Wątroba o cechach stłuszczenia i wyniki badań krwi

Witam. Miałem kilka badań i przedstawię co w nich było nie tak. Wątroba powiększona 166mm z cechami lekkiego stłuszczenia miąższu, bez zmian ogniskowych,śledziona powiększona 137x50mm, jednorodna. Krew – ALT 50 I/I, PDW16,7 fl. Mocz - Erytrocyty 10 erytr./ul. Reszta w normie. Czy to może być coś poważnego? Dodam że w poniedziałek idę do lekarza, ale jestem mocno zaniepokojony, a więc chciałbym uzyskać wstępne informacje od Państwa.

Aleksander Ropielewski

Opis nie sugeruje poważnej patologii jednak bez przeprowadzenia badania i uszczegółowienia wywiadu lekarskiego trudno jest mi dzielić jednoznacnzej odpowiedzi. Bardzo możłiwe, że przyczyną jest niewłaściwa dieta.

Wyniki USG zależą także od Pana parametrów ciała czyli wzrostu i wagi ciała (do tych parametrów trzeba dostosować wielkość śledziony i wątroby). Raczej wyniki badania USG czy badań laboratoryjnych nie świadczą o czym bardzo niepokojącym. Do rozważenia konsultacja u hepatologa i urologa (krwinkomocz).