Wątroba o echogeniczności wzmożonej

Witam serdecznie.Prosze o wyjasnienie wyniku USG- watroba o echogenicznosci wzmozonej jak w stluszczeniu,bez zmian ogniskowych.W dnia pecherzyka odcinkowe zgrubienie do 7 mm,sciany na obszarze 15x21mm,w zgubieniu tym obecne 2 pojedyncze ogniska hyperechogeniczne ,dajace efekt komety.Prawodopodobnie gruczolistosc pecherzyka zolciowego.

- Oznacza wątrobę z cechami jednolitego stłuszczenia
W dnia pecherzyka odcinkowe zgrubienie do 7 mm,sciany na obszarze 15x21mm,w zgubieniu tym obecne 2 pojedyncze ogniska hyperechogeniczne ,dajace efekt komety.Prawodopodobnie gruczolistosc pecherzyka zolciowego.
- Oznacza występowanie w dnie pęcherzyka żółciowego na dość dużym obszarze dwóch zmian o wzmożonej gęstości w stosunku do sąsiadujących tkanek (hyperechogeniczne) z rzutem cienia akustycznego (efekt komety - być może zwapnienie), te zmiany mogą odpowiadać przerostowi śluzówki gruczołowemu
- W zależności od dolegliwości powinny być podjęte decyzję co do dalszego postępowania z pęcherzykiem żółciowym - konsultacja chirurgiczna