Wątroba o podwyższonej echogeniczności, echojednorodna, niepowiększona

Dzień dobry, mam problemy z otyłością, przy wzroście 162 cm ważę 76 kg, nie znam przyczyny tycia ( w ciągu dwóch miesięcy przytyłam 6 kg, nie zmieniłam ostatnio nic w moim życiu co mogłoby wpłynąć na problemy z wagą) wszystkie badania tarczycowe są w normie, lekarz rodzinny skierował mnie na badanie usg jamy brzusznej: proszę o interpretację: wątroba o podwyższonej echogeniczności, echojednorodna, niepowiększona, bez zmian ogniskowych. Wyniki Alat 22, Alspa 34. Dziękuję Monika

Podwyższona echogeniczność związana jest z otłuszczeniem wątroby. Poza tym ten wynik niczego więcej nie sugeruje. Proszę skorzystać z porady dietetyka. I to jak najwcześniej.