Wątroba o wzmożonej echogeniczności w wyniku USG a marskość

Panie doktorze zrobiłam usg i wyszło wątroba o nieco wzmożonej echogenicznosci bez zmian ogniskowych .Bardzo proszę powiedzieć co to znaczy czy to marskość czy to się wyleczy .Pozdrawiam

To nie jest jednoznaczne stwierdzenie jakiejkolwiek marskości tylko zwiększonej "gęstości" struktury wątroby (więcej włóknika, tłuszczu w samym miąższu wątroby). Jeśli wyniki laboratoryjne funkcji wątroby (ASPAT, ALAT, bilirubina) są prawidłowe to nie ma powodu do obaw. Proszę z wynikiem skonsultować się z lekarzem, który wysłał na to badanie.