Wątroba powiększona w badaniu USG jamy brzusznej

Badanie USG - jamy brzusznej w dniu 19.05.2015r.Wątroba powiększona dł.175 mm z cechami rozlanego stłuszczenia bez widocznych zmian ogniskowych w możliwym do oceny zakresie. Pęcherzyk żółciowy bez złogów, drogi żółciowe nieposzerzone. Kobieta 59 lat po przebytej chemioterapi w 2001 r . Zażywam leki na nadciśnienie : Tensart HCT i wziewne Asaris . W ostatnich miesiącach niestety zbyt rozsmakowałam się piwem. Proszę o diagnozę i ewentualne zalecenia.

Odpowiedź zna Pani sama. Wątroba przeszła swoje w czasie leczenia cytostatykiem. Teraz alkohol jako przewlekły czynnik drażniący, powoduje podany obraz. Jeżeli jeszcze wiąże się to z niezbyt zdrowym odżywianiem, to nie jest dobrze. A jak Pani waga?